Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 8 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Apel policji Stronia Śląskiego do osób starszych "Seniorze nie daj się oszukać"

Uwaga! Policja w Stroniu Śląskim ostrzega!

W ostatni weekend w Gminie Stronie Śląskie miały miejsce dwa zdarzenia - próby wyłudzenia oszczędności osobom starszym - metodą na wnuczka!

Bądźcie czujni.

Oszuści  wykorzystują łatwowierność i brak czujności zwłaszcza starszych i samotnych osób,  grają na uczuciach osób starszych i potrafią nimi manipulować.
Do przestępstw na osobach starszych dochodzi najczęściej w ich własnych mieszkaniach. Oszuści wchodzą do domów pod różnymi pretekstami. Najczęściej, podszywają się pod wnuczka lub policjanta. Podają się też za inkasentów, fachowców, pracowników różnych instytucji,  znajomego członka rodziny.


O to kilka rad, jak nie paść ofiarą oszustów:

Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które odwiedzają nasze domy, szczególnie wówczas, kiedy są to osoby nam obce. Najlepiej nie korzystajmy z ich usług, bądź poprośmy sąsiada lub znajomego, aby był blisko nas w czasie takiej wizyty.

Tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.

Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów.

Uczulamy – jeśli mają Państwo w rodzinie starsze i samotnie mieszkające osoby – rozmawiajcie z nimi na temat bezpieczeństwa w mieszkaniu – ostrzegajcie, że nigdy nie powinny wpuszczać obcych do domu i nie powinny dawać pieniędzy osobom nieznanym.

W każdej sytuacji budzącej Państwa podejrzenia, co do niezgodnych z prawem intencji nieznanych osób, należy się kontaktować z Policją (nr alarmowy 112).

Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał i być może uda się złapać oszustów na gorącym oszustów!

Wersja XML