Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 8 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

26 STACJA LITERATURA, 23 - 26 czerwca 2021 - Stronie Śląskie, Sienna

Festiwal Biura Literackiego już za dwa tygodnie. 

STACJA LITERATURA 2021.png

W tegorocznej Stacji Literatura 26 zaplanowano dwa nowe cykle wydarzeń: „Rozmowy na torach” i „Rozmowy na koniec”. Oba odbędą się na plenerowych scenach – pierwszej ustawionej na torach byłej stacji PKP w Stroniu Śląskim, drugiej na tarasie widokowym Aparthotelu. Spotkania poprowadzą Antonina Tosiek i Jakub Skurtys. Pierwszy cykl to rozmowy wokół książek, drugi – kończący każdy festiwalowy dzień – obejmie debaty i dyskusje.

W czwartek bohaterkami i bohaterami „Rozmów na torach” będą: Anna ADAMOWICZ, Jerzy JARNIEWICZ, Radosław JURCZAK, Elżbieta ŁAPCZYŃSKA, Bronka NOWICKA, Agata PUWALSKA, Katarzyna SZWEDA, Bohdan ZADURA, w piątek: Kacper BARTCZAK, Agata JABŁOŃSKA, Adam KACZANOWSKI, Joanna MUELLER, Michał MYTNIK, Kira PIETREK, Marta SOKOŁOWSKA.

„Rozmowy na koniec” dotyczyć będą życia literackiego, tematów związanych z pisaniem oraz bieżących spraw i wydarzeń. Formuła ma sprzyjać aktywnemu udziałowi każdego, kto w ten sposób zdecyduje się spędzić kolejne festiwalowe wieczory. Nie będzie zapraszanych gości, z góry ustalanych ram rozmów. Każdy będzie mógł zabrać głos, żaden z wątków nie zostanie zamknięty, możliwy będzie powrót do nich następnego dnia.

Na głównej scenie festiwalowej przewidziano jeszcze dwa wydarzenia, w trakcie których toczyć się będą rozmowy. W czwartek o 13:30 w ramach „Klasyków europejskiej poezji” prezentacje książek: Bojownicy bez broni Mortena NIELSENA, Przełykanie włosa Jána ONDRUŠA i Pernambuco Ivana WERNISCHA oraz rozmowy z udziałem tłumaczy: Bogusławy SOCHAŃSKIEJ, Zbigniewa MACHEJA i Leszka ENGELKINGA. Prowadzenie: Karol MALISZEWSKI i Joanna ORSKA.

Dzień później o tej samej porze rozmowy wokół książek: Najsłabszy opór Addy DJØRUP i Zegary w pokoju matki Tanji STUPAR-TRIFUNOVIĆ z udziałem autorek (w formie online). Prowadzenie: Kacper BARTCZAK i Bogusława SOCHAŃSKA. Więcej informacji na temat festiwalu znaleźć można na stronie internetowej i w wydarzeniu na Facebooku (adresy poniżej). Stacji Literatura dotyczą też najbliższe odcinki podcastu „Strona A, strona B”.

Dołącz do wydarzenia na facebooku

Zobacz stronę Stacji Literatura

Wesprzyj organizację festiwalu

Wersja XML