Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 8 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Akt notarialny spółki SIM Sudety – podpisany. Szansa dla nowych mieszkań w gminie Stronie Śląskie

W dniu wczorajszym – 20.10.2021 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości pan Arkadiusz Urban oraz przedstawiciele 17 samorządów, m.in. Dariusz Chromiec – Burmistrz Stronia Śląskiego, podpisali akt notarialny spółki SIM Sudety. Samorządowcy, podpisując umowę na drugą spółkę SIM w województwie dolnośląskim rozpoczęli tym samym proces umożliwiający budowę kolejnych lokali mieszkalnych, dostępnych w ramach programu Program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych – będą one dostępne m.in. dla  rodzin, których nie stać na wzięcie zwykłego, komercyjnego kredytu mieszkaniowego.

W ramach działania Spółka SIM Sudety planuje – w pierwszym etapie – wybudować 31 w Stroniu Śląskim (gmina), 41 mieszkań w Kłodzku (miasto + gmina), 60 w Bystrzycy Kłodzkiej (gmina), 35 mieszkań w Lądku-Zdroju (gmina), 30 w Międzylesiu (gmina), 101 w Nowej Rudzie (miasto + gmina), 20 w Polanicy Zdrój (gmina), 60 w Kudowie Zdrój (gmina), 41 w Głuszycy (gmina), 100 w Ząbkowicach Śląskich (gmina), 36 w Złotym Stoku (gmina), 15 w Ziębicach (gmina), 50 w Mieroszowie (gmina), 50 w Jaworzynie Śląskiej (gmina) oraz 100 w Żarowie (gmina).

Łącznie samorządy wchodzące w skład SIM Sudety chcą wybudować blisko 900 mieszkań.

Samorządy przystępując do SIM – zgodnie z informacją Krajowego Zasobu Nieruchomości – skorzystają z  dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Środki z niego posłużą sfinansowaniu części wydatków niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowej. Tym samym każda z gmin otrzymała wsparcie (na założenie/przystąpienie do spółki SIM) kwotę 3 milionów złotych. Kapitał zakładowy SIM Sudety wynosi 51 milionów złotych.

Brak opisu obrazka

Wersja XML