Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 8 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pomoc dla Ukrainy

Szanowni Państwo Burmistrz Stronia Śląskiego informuje, że przyjmowanie uchodźców z Ukrainy do mieszkań prywatnych, hoteli, kwater prywatnych odbywa się tylko na własny koszt. Obiekty które chcą otrzymać refundację za pobyt uchodźców muszą posiadać stosowny dokument (umowa, decyzja itp.) od Wojewody. Na terenie województwa dolnośląskiego zostały wyznaczone obiekty gdzie koszty utrzymania będą refundowane ze środków rządowych.
Osoby fizyczne lub firmy które chcą "za darmo" przyjąć uchodźców z Ukrainy powinny się kontaktować z ks. Arkadiuszem Krzeszowiec z Wrocławia lub Fundacją wsparcie dla Ukrainy tel. 538579555, 735969992.
Kontakt do Fundacji ks. Arkadiusza Krzeszowiec z Wrocławia tel. 722318672 w sprawie przyjęcia "za darmo" uchodźców z Ukrainy,
 
Z Gestorami bazy noclegowej dysponującymi pow. 50 miejsc noclegowych już nawiązaliśmy kontakt.
Jeśli ktoś z mniejszych ośrodków, agroturystyk chciałby przyłączyć się do akcji ewentualnego przyjęcia uchodźców, prosimy o wypełnienie załączonej poniżej tabeli.
Państwo określacie wysokość kosztu dziennego zakwaterowania, będą podpisywane umowy, zwrot kosztów będzie ze środków rządowych.
Odpowiedzi należy przesłać na adres:
Nie znamy terminów, ani ilości osób do przyjęcia. Być może wogóle nie będzie potrzeby na uruchomienie takich punktów.
Na koniec, żeby Państwa troszkę uspokoić: na spotkaniu z Wojewodą uzyskaliśmy informację, że na chwilę obecną województwo ma zapewnione miejsca kwaterunkowe. Punkty, które my szykujemy mają być dodatkową rezerwą.
Z góry dziękujemy za wszelką okazaną pomoc w tym trudnym dla wszystkich czasie.
 
Wersja XML