Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 8 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Narciarstwo zjazdowe

 

„CZARNA GÓRA RESORT”, SIENNA. DNIA NIE WYSTARCZY

Brak opisu obrazka
Kto zna ośrodek narciarski, który w swojej ofercie ma tyle atrakcji, co „Czarna Góra” w Siennej? Ponad 10 000 m tras o zróżnicowanym stopniu trudności (3 koleje krzesełkowe, 7 wyciągów, w tym nowoczesna całoroczna sześcioosobowa kolej linowa LuxTorpeda na Czarną Górę), zmodernizowany system naśnieżania, najlepiej wyposażony w Polsce obszar do nauki jazdy na nartach (4 taśmy bieżne), Bartusiowa, Jędrusiowa  i Kubusiowa Polana dla najmłodszych, snowpark dla początkujących, najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna "Czarna Żmija" (tor saneczkowy o długości 950m), poduszka do bezpiecznego lądowania dla freestylowców, stok dla saneczkarzy, tubing (zimowy tor pontonowy), slalom z możliwością pomiaru czasu...A może lepiej, aby czas zatrzymał się w miejscu? Udanej zabawy!

 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Fot: archiwum "Czarna Góra Resort" w Siennej

więcej informacji na:

WWW.CZARNAGORA.PL 

 

 

STACJA NARCIARSKA KAMIENICA - tam gdzie anioły ważą piwo!

 

Brak opisu obrazka

Miła alternatywa dla zwolenników kameralnych ośrodków narciarskich. Trasy (łącznie 1 500 m, 1 kolej krzesełkowa, 3 wyciągi) niczym pająk obejmują górę Zawada i łączą dwie miejscowości: Kamienicę i Bolesławów. Stoki polecane osobom początkującym i średniozaawansowanym, wspaniale nadają się także do doskonalenia techniki. Piękne widoki na Śnieżnik (1425 m) – najwyższy szczyt polskich Sudetów Wschodnich i Suszycę (1047 m) – ostoję jeleni. Nowość stacji: kolej krzesełkowa „Bolek” od strony Bolesławowa oraz możliwość bezpośredniego włączenia się z jej górnej stacji w leśny szlak narciarstwa biegowego (zobacz zakładka "Narciarstwo biegowe")!  Przy karczmie w Kamienicy działa  mikrobrowar, w którym powstaje piwo "Anioł".

Brak opisu obrazka

Fot: archiwum Stacja Narciarska Kamienica

Brak opisu obrazka

Dolna stacja kolei Bolek od strony Bolesławowa. Fot. Paweł Gancarz.

więcej informacji na:

WWW.SNKAMIENICA.PL

 

 

GDZIE JEST KLIMAT? W BIELICACH!                                             

Brak opisu obrazka
Znany i lubiany stok narciarski (łącznie 900 m tras, jeden wyciąg orczykowy i krótki wyciąg dla dzieci) znajdziecie w Bielicach, w Górach Bialskich. Bielice to „wieś na końcu świata” – baza dla ludzi ceniących bliskość przyrody i klimat górskich kresów. Nowi operatorzy stoku (od sezonu 2014/2015) poszerzyli istniejące trasy, przygotowali zmodernizowany system naśnieżania, nową trasę po lewej stronie wyciągu i nową trasę dla snowboardzistów! Czeka na Was bar z tarasem i leżakami. Górna część doliny Białej Lądeckiej, w której położone są Bielice, ma górski mikroklimat. Tutaj zima i narciarskie radości szybko przychodzą i późno się kończą!

Brak opisu obrazka

Fot: archiwum "Bieliczak"

Brak opisu obrazka

więcej informacji na::

WWW.WYCIAGWBIELICACH.PL    WWW.BIELICE.INFO.PL                

 

 

CO WSPÓLNEGO MAJĄ KONIE Z NARTAMI? NOWY GIERAŁTÓW!

http://www.stok-narciarski.pl/w/nowy-gieraltow.html

W drodze do Bielic, w tej samej górskiej dolinie, położony jest Nowy Gierałtów. Tutaj także znajduje się kameralny stok narciarski (trasa: 435 m, wyciąg orczykowy, położony vis-à-vis (przeciwległy stok) Ośrodka Jeździeckiego „FurmAnka”. Nowoczesna kryta ujeżdżalnia daje możliwość nauki i doskonalenia jazdy konnej niezależnie od pogody, a gospodarze chętnie zorganizują dla Was kulig (www.koniefurmanka.pl)!

 

NARTY BEZ GRANIC - PRZEZ NOWĄ MORAWĘ DO CZECH

Będąc w okolicy, warto odwiedzić naszych czeskich sąsiadów. Najbliższe samochodowe przejście graniczne znajduje się w Nowej Morawie, na Przełęczy Płoszczyna.  W górnej części Nowej Morawy, z leśnego parkingu wyruszyć można na szlak narciarstwa biegowego. Po czeskiej stronie, za przejściem granicznym na Przełęczy Płoszczyna można skorzystać z pięknej trasy biegówkowej utrzymywanej przez Staré Město – małe czeskie miasteczko z ryneczkiem, do którego warto udać się na „czeskie zakupy” lub małe co nieco. Polecamy staroměstské máslové trubičky” – rurki z kremem, a następnie wejście krętymi wąskimi schodami na wieżę ratuszową (z widokiem na Śnieżnik)!  W okolicy Starego Mesta działają ośrodki narciarskie: Snowpark Paprsek (www.paprsek.cz), Skiareál Kunčice (www.skikuncice.cz) i Ski areál Kraličák (www.skikralicak.cz). 

Duży, dobrze zorganizowany ośrodek narciarski, który znany jest z unikalnej wieży widokowej zbudowanej w formie wijącej się promenady ("Stezka v oblacích", "ścieżka w obłokach") to Ski Resort Dolní Morava www.dolnimorava.cz, do którego dojedziecie przez przejście graniczne w Boboszowie lub na Przełęczy Płoszczyna. Dolní Morava położona jest w pobliży miasteczka Kraličky.

 

WYPOŻYCZALNIE NART, EKWIPUNEK TURYSTYCZNO - SPORTOWY

 

Narciarstwo biegowe w Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich: KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

Wersja XML