Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 8 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koło Łowieckie „Śnieżnik”

    Adres siedziby:

Nadbrzeżna 24/46, 57-550 Stronie Śląskie

Skład Zarządu


Obszar działalności

Zadania

 

Koło Łowieckie „Śnieżnik” powstało w roku 1954. Obecnie zrzesza 39 członków, dzierżawi jeden obwód leśny nr 371 o powierzchni 4041 ha.

Posiadane odznaczenia Łowieckie:

    Koło prowadzi szeroką działalność na rzecz łowiectwa, gospodarki łowieckiej, ochrony środowiska naturalnego, propagowania łowiectwa wśród społeczeństwa, szczególnie młodzieży. Prowadzi działalność charytatywną przeznaczając darowizny na cele społeczne, zwłaszcza związane z łowiectwem.
    Koło Łowieckie „Śnieżnik”, od wielu lat współpracuje z placówkami oświatowymi, sukcesem była współpraca, Koła które, zaangażowało ponad 600 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim, Przedszkole Miejskie w Stroniu Śląskim oraz nauczycieli i wychowawców do udziału w organizowanej przez miesięcznik Łowiec Polski, Polski Związek Łowiecki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, akcji „Ożywić Pola”. Koło
w swoich działaniach wychodzi poza granice Państwa, blisko współpracując z Kołami Łowieckimi na terenach Czech.
    Edycja z roku 2011 – „Rok Sarny” – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim, została zwycięzcą akcji.
    Edycja z roku 2012 – „Rok Kaczki” – Na Finale Roku Kaczki w Warszawie Szkoła Podstawowa ze Stronie Śląskiego znalazła się na podium zajmując 3 miejsce w Polsce.
    Edycja z roku 2014 – „Rok Trznadla” - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim, otrzymała jedną z 10 głównych nagród w postaci zestawu informatycznego.

aktualizacja: 18.03.2021, Tadeusz Barzycki

pzl.png

DSC_0819.jpeg

 

 

Wersja XML